Студія не працює!

Фітнес студія на Виноградарі: +380 67 956 2686; Реклама та співпраця: Viber +380 68 874 2911

Кетодієта

Всі розповідають про користь кетодієти, а я розповім про шкоду.

При такому способі харчування дуже збільшується вживання жирів і зводиться до мінімуму вживання вуглеводів.

Ціль даної дієти – досягти стану кетозу. В цьому стані жири вивільняються із запасів організму, переробляються у вільні жирні кислоти, а потім в кетотіла. Саме ці кетотіла організм використовує замість вуглеводів в якості енергії. Але надвживання жирів протягом довгого часу може призвести до стану кетоацидозу.

Кетоацидоз – це патологічний стан організму, при якому спостерігається висока конценртація кетонових тіл, які формуються в результаті розщеплення жирних кислот. Це відбувається для того, щоб із жирної кислоти взяти енергію. Але в результаті цього процесу в будь-якому випадку, утворюється якась кількість кетонових тіл.

Дуже часто цей стан зустрічається при цукровому діабеті, тому що тільки таким способом організм може взяти енергію. Також у дітей, при недіабетичному ацидозі (запах ацетону з рота) – при вірусних захворюваннях, отруєннях. І кока-колою це лікувати не потрібно – потрібно випоювати лужною водою. Надлишок жирів в харчуванні також призводить до стану кетоацидозу.

Практичні аспекти кетодієти

Кетогенна дієта може бути виправдана при певних станах, певний невеликий відрізок часу. В таких випадках вона може давати хороші результати. Добрих результатів в покращенні стану здоров’я також можна досягти просто при збільшенні жирів в раціоні (паралельно зменшуючи вуглеводи). Але це вже терапевтичні методи при певних станах.

В плані зниження ваги кетодієта не дає жодних переваг в порівнянні зі збалансованим харчуванням на пониженому калоражі.

Кетодієта – це просто мода. Особливо останніх кілька років. І знову-ж таки, люди, які дотримуються кетогенних дієт, в своїй більшості думають, що їм можна їсти щось жирне. А щось жирне – це авокадо. А не сало, або дуже жирне м’ясо, або ще щось таке.

Існує поняття правильних жирів і жирів, які взагалі краще виключити зі свого раціону. І харчуватися так, як харчувались раніше і при цьому худнути не вийде.

І це лише один із недоліків кетодієти.

То ж, навіщо кидатися в крайнощі, лікувати одно і калічити інше, якщо можна просто збалансувати харчування і дякуючи цьому і схуднути, і покращити стан здоров’я. І при цьому харчуватися різноманітно.

Автор: Ольга Третяк

😡😕😐😀🤩 (👥 0)