Норми білків, жирів та вуглеводів

Ці норми індивідуальні для кожної окремої людини. Наприклад, норма білків буде різна в залежності від того, чоловік ви чи жінка, ви на схудненні, набираєте вагу, або на стабілізації ваги. Для дітей свої норми. Причому для дітей вони одні, а для підлітків інші. Який рівень фізичної активності у вас, чи ви спортсмен. Яке розумове навантаження у вас в даний час. Або, може ви відновлюєтеся після хвороби, чи операції. Взагалі, дуже багато нюансів.

Те ж саме з жирами. Наприклад, є певні проблеми зі здоров’ям, при яких норми жирів збільшуються за рахунок зменшення вуглеводів. Мова не йде про кетодієту.

Старі норми БЖВ – 1:1:4. Це дійсно старі норми. Їх ніхто не переглядав, мабуть з 50-х років минулого століття. За ними зараз вже ніхто не працює. Ну, я сподіваюсь на це… Нижче я приведу деякі норми білків, жирів і вуглеводів просто для прикладу.

1,5 – 1,8 г. білку на 1 кілограм ідеальної ваги – скажімо так, середня цифра. Ідеальна вага – це не ті 100 кг., які є зараз, а ті 60 кг., які повинні бути.

До 2 г. білків можна брати, якщо людина активно займається, худне, або набирає вагу.

2,2 – 2,5 – якщо тяжка фізична праця (дрова рубати, вугілля видобувати).

Жирів в середньому йде 0,6 – 0,8 г. на 1 кг. ідеальної ваги, якщо людина на схудненні. Менше давати неможна.

Вуглеводи беремо із розрахунку 2 – 2,5 г. на 1 кг. ідеальної ваги.

1,5 – 2 грамів вуглеводів потрібно брати, якщо людину потрібно оздоровлювати.

Повторюсь, це для прикладу, просто деякі цифри. Все дуже індивідуально. Ми всі різні. Немає двох однакових людей з однаковими запитами.

Автор: Ольга Третяк