Студія не працює!

Фітнес студія на Виноградарі: +380 67 956 2686; Реклама та співпраця: Viber +380 68 874 2911

Чи потрібно приймати вітаміни

фрукти - природне джерело вітамінівВітаміни та їх дія

Вітаміни ще називають мікронутрієнтами тому, що в їжі вони знаходяться в дуже малих кількостях.

Вітаміни відіграють дуже важливу роль в обміні речовин. Їх функції різноманітні. Всі процеси в організмі відбуваються за участю вітамінів. Вітаміни являються коферментами – посилюють дію ферментів. Вони сприяють підтримці імунітету на відповідному рівні. Вітаміни являються антиоксидантами.

Більшість вітамінів не синтезується організмом людини, тому вони повинні надходити з їжі регулярно і в достатніх кількостях.

Вітаміни є водорозчинні і жиророзчинні. Жиророзчинні вітаміни (А, D, Е, К, N) накопичуються в організмі в жировій тканині і печінці.

Водорозчинні вітаміни (В, С, Р, РР) в організмі не накопичуються, а їх надлишки відразу виводяться.

Необхідність в вітамінах постійно змінюється. Наприклад, ви тяжко попрацювали, або простудились – необхідність в вітамінах збільшилась. Чим більше у людини вага, тим більше вітамінів їй потрібно. Вагітність та грудне вигодовування також збільшує необхідність у вітамінах.

Джерела вітамінів та наявні проблеми

Є припущення, що в їжі знаходиться достатній рівень вітамінів і немає необхідності в додатковому прийомі таблетованих форм. Насправді це не так. Щоб з їжі отримати всі необхідні вітаміни і в необхідних кількостях необхідно щоб дотрималось багато факторів.

По-перше, зараз дуже збіднені ґрунти. Ті рослини, які ростуть на землі, вже не можуть собі взяти з неї всі необхідні речовини. І ми від початку отримуємо неповноцінний продукт. Надлишкове внесення гербіцидів, пестицидів, різних хімікатів також грають не в нашу користь. Овочі та фрукти, вирощені на такому ґрунті, просто перенасичені нітратами та нітритами, а не вітамінами. Плюс, зазвичай, вони зриваються недостиглими. А при транспортуванні та продажу додатково оброблюються незрозуміло чим. Спочатку щоб достигали, а потім щоб не псувалися.

Схожі проблеми і в виробництві продуктів тваринного походження. Зараз тяжко знайти нормальне молоко, м’ясо, рибу. Де там вітаміни? Там одні антибіотики та гормони.

Плюс, зараз практично всі норми вітамінів занижені. Їх ніхто не переглядає з урахуванням сьогоднішніх потреб організму.

Вживати чи ні?

Тому я солідарна з тим, що додаткове вживання вітамінів є обов’язковим. Не потрібно їх боятися. Потрібно просто знайти вітаміни доброго складу, а не синтезовані з продуктів нафтохімії.

Приймайте хоча б полівітаміни і омегу-3. Хоча б у періоди відсутності або зменшення свіжих продуктів в раціоні. Робіть перерви в прийомі вітамінів у літні місяці, якщо впевнені, що отримуєте достатньо мікронутрієнтів із харчування.

В будь-якому випадку вибір за вами.

Автор: Ольга Третяк

😡😕😐😀🤩 (👥 2 • ☆ 5,00/5)