Студія не працює!

Фітнес студія на Виноградарі: +380 67 956 2686; Реклама та співпраця: Viber +380 68 874 2911

Фактори, які пришвидшують обмінні процеси

Метаболізм, або обмін речовин – це сукупність процесів, направлених на забезпечення організму різноманітними речовинами, що необхідні для його нормального функціонування: росту, розмноження клітин, нормального перебігу всіх процесів і виведення продуктів розпаду.

У нас у всіх різний рівень метаболізму, або обміну речовин. Це частково обумовлено генетично.

Всі обмінні процеси у нас відбуваються в мітохондріях – клітинних органелах, які ще називають енергетичними станціями. Так от кількість і якість мітохондрій у всіх різна. Чим їх більше і чим краще вони працюють – тим швидші обмінні процеси в організмі.

Від цього, в тому числі, залежать наприклад, спортивні показники. Зараз уже є аналізи, за допомогою яких можна визначити якість мітохондрій у дитини, щоб зрозуміти, які в неї шанси на спортивні досягнення. Також від рівня обмінних процесів залежить те, наскільки легко людині позбутися зайвої ваги.

Але не можна сказати, що метаболізм – це виключно генетика і ми ніяк не можемо на це впливати. Ми можемо «тренувати» свої мітохондрії, посилюючи таким чином обмін речовин в організмі. Є кілька факторів, які цьому сприяють.

Так що ж пришвидшує метаболізм?

Перше – це білкова (або м’язова) маса тіла. Наші м’язи – дуже енергозатратні. На їх життєзабезпечення організмом витрачається багато енергії. Більша частина мітохондрій зосереджена саме у м’язах. Тому, щоб схуднути, потрібно в першу чергу, збільшити білкову масу тіла. І тоді наші м’язи  для своєї роботи будуть спалювати наші-ж жирові запаси. Це буде відбуватись при умові, що ми не будемо отримувати надлишок калорій з їжею.

Збільшується м’язова маса не за допомогою тренувань, а за допомогою білкового харчування. А за допомогою тренувань м’язова маса тренується: м’язи збільшуються в об’ємах, подовжуються, або просто зберігаються в тонусі в залежності від того, якого характеру навантаження ми їм дамо.

Також на швидкість процесів обміну впливає кількість води, яку ми випиваємо. Всі процеси метаболізму відбуваються саме у водному середовищі.

Фізичні навантаження – наступний фактор. Підтримка м’язової маси в тонусі буде сприяти зменшенню власної жирової маси. Рівень фізичних навантажень для кожного індивідуальний. Всім не обов’язково бігати марафони. Ми всі різні і по-різному можемо підтримувати тіло в добрій формі без зайвих жирових запасів. В цьому вам допоможуть різноманітні тренування в фітнес-студії «FitFox» на Виноградарі.

І ще один момент. Щоб пришвидшити обмінні процеси, потрібно дотримуватися такого стилю харчування, щоб між прийомами їжі не було довгих перерв. Тому рекомендовано 5 прийомів їжі в день: 3 основних (сніданок, обід і вечеря) і 2 перекуси між основними прийомами.

З будь-якими питаннями по харчуванню ви можете звертатися до дієтолога фітнес-студії «FitFox».

Автор: Ольга Третяк

😡😕😐😀🤩 (👥 0)