Студія не працює!

Фітнес студія на Виноградарі: +380 67 956 2686; Реклама та співпраця: Viber +380 68 874 2911

Трохи про гіалуронову кислоту

Хочу сказати відразу. Я ні в якому разі не зменшую значимість доглядових процедур і косметики. Я вважаю їх важливими і необхідними в комплексному догляді за собою. Просто нам буде краще, якщо деякі, так би мовити «продукти», будуть потрапляти до шкіри не ззовні, а зсередини.

Будова шкіри

Наша шкіра досить складно влаштований орган. Вона складається з трьох основних шарів: підшкірно-жирова клітковина, дерма та епідерміс.

Епідерміс – самий верхній шар шкіри. Саме на епідерміс ми наносимо креми, тоніки, сироватки. Епідерміс виконує багато функцій, серед яких – захисна. Це фізичний бар’єр від вірусів, бактерій, хімічних реагентів, ультрафіолетового випромінювання та обезводнення.

Під епідермісом розташовується дерма. Гіалуронова кислота, колаген, еластин знаходяться в дермі. Гіалуронова кислота синтезується білками, які вбудовані в клітини. Потім вона через мембрану цих клітин переходить в міжклітинний простір. Вона являється однією з його основних речовин. Тут же розташовуються білки – колагени та еластини. Колаген відповідає за міцність. І він більш розвинений в тих тканинах, де потрібна якась міцність, захист. Еластин відповідає за еластичність, і він більш розвинений саме в тих органах, де більше потрібна ця функція.

Гіалуронова кислота та шкіра

Функція гіалуронової кислоти – утримання рідини.

Скільки б ми не накладали на шкіру кремів (тоніки, сироватки – в даному випадку це неважливо) з гіалуроновою кислотою, вони не поглинуться і не підуть в дерму. Шкіра дуже сильний захисний бар’єр. Його неможливо пройти звичайним кремом. Це було б дуже погано для нас, для нашого організму, тому що, крім хорошого, туди і все погане б потрапляло. Тому доглядова косметика з гіалуронкою не працює. Від неї нам може бути краще тільки морально.

Якщо ми щось вводимо в шкіру – то вводимо це в більш глибокі шари (за допомогою ін’єкцій). Наша шкіра не така проста, і вона не пропускає все, що ми намазуємо зверху. Плюс, все, що ми введемо в більш глибокі шари ін’єкційно, з часом теж руйнуватиметься. Міжклітинний простір (де розташовується в т.ч. і гіалуронка) нестабільний. З часом він руйнується, щоб відновитись і  омолодитись. За руйнування міжклітинного простору відповідають певні ферменти. Ці ж самі ферменти відповідають за «очищення» цього простору від залишків старого зламаного матриксу, якихось вже непотрібних елементів. Заодно очиститься і переробиться все, що ми ввели штучно.

Що робити?

Нам потрібно будувати зсередини всі структурні елементи шкіри. Все повинно бути направлене на те, щоб примусити працювати власний організм. Примусити власну шкіру працювати так, щоб вона сама почала продукувати всі необхідні їй речовини.

А в основі злагодженої праці всіх наших органів і шкіри, в тому числі лежить: правильний режим дня, достатня кількість води в раціоні, збалансоване харчування (нам повинно вистачати поживних речовин на всі функції організму і на синтез гіалуронової кислоти також), свобода від стресів та помірні фізичні навантаження.

Автор: Ольга Третяк

😡😕😐😀🤩 (👥 1 • ☆ 5,00/5)