Часто, щоб отримати красивий плоский живіт ми робимо планку. Але річ у тім, що в планці на 70% працює поперек. Планка – гарна вправа, якщо немає зайвої ваги і проблем зі спиною. При планці йде компресія хребта.
Планку можна модифікувати:
- Якщо стояти в планці на напівзігнутих руках – будуть працювати трицепси.
- Якщо стати на носочки і зігнути ноги в колінах – навантаження переміститься на грудний відділ і коміркову зону. А застійні явища в комірковій зоні – це причина головних болів, затисків, остеохондрозу шиї. Плюс, в такій позиції ще працює і передня поверхня стегна.
Поперек і так цілий день носить нас на собі. Нема сенсу додатково її навантажувати. Взагалі, якщо нема проблем зі спиною, то можна робити все, що завгодно, але з правильною технікою.
Коли не можна робити планку
Відразу після пологів не можна робити планку.
При діастазі не можна робити пряму планку – можна тільки бокову. Бокова планка створює набагато меншу компресію хребців і міжхребетних дисків. Для полегшення, її можна робити на колінах.
Планка – не єдина така вправа. При вправі «супермен», (або її ще називають «човник»), коли ми лежимо на животі і піднімаємо прямі руки і ноги, йде перевигин в попереку, відбувається дуже сильна компресія дисків хребта. Сила їх здавлювання при такій вправі може досягати 290 кг! Ми цього навіть не відчуваємо, в незалежності від нашої ваги.
Тому до тренувань требі підходити продумано. Якщо у вас недостатньо знань в цьому, звертайтесь до грамотного тренера фітнес-студії «FitFox», який підбере вправи і поставить техніку виконання.
Автор: Ольга Третяк