Фітнес студія на Виноградарі: +380 67 956 2686; Реклама та співпраця: Viber +380 68 874 2911

Вправа «планка» – зовсім не безневинна

Вправа Часто, щоб отримати красивий плоский живіт ми робимо планку. Але річ у тім, що в планці на 70% працює поясниця. Планка – гарна вправа, якщо немає зайвої ваги і проблем зі спиною. При планці йде компресія хребта.

Планку можна модифікувати:

  • Якщо стояти в планці на напівзігнутих руках – будуть працювати трицепси.
  • Якщо стати на носочки і зігнути ноги в колінах, навантаження переміститься на грудний відділ і коміркову зону. А застійні явища в комірковій зоні – це причина головних болів, затисків, остеохондрозу шиї. Плюс, в такій позиції ще працює і передня поверхня стегна.

Поясниця і так цілий день носить нас на собі. Нема сенсу додатково її навантажувати. Взагалі, якщо нема проблем зі спиною, то можна робити все, що завгодно, але з правильною технікою.

Відразу після пологів неможна робити планку. При діастазі неможна робити пряму планку, можна тільки бокову. Бокова планка створює набагато меншу компресію хребців і міжхребетних дисків. Для полегшення, її можна робити на колінах.

Планка – не єдина така вправа. При вправі «супермен», (або її ще називають «човник»), коли ми лежимо на животі і піднімаємо прямі руки і ноги, йде  перевигин в поясниці, відбувається дуже сильна компресія дисків хребта. Сила їх здавлювання при такій вправі може досягати 290 кг! Ми цього навіть не відчуваємо, в незалежності від нашої ваги.

Тому до тренувань требі підходити продумано. Якщо у вас недостатньо знань в цьому, звертайтесь до грамотного тренера фітнес-студії «FitFox», який підбере вправи і поставить техніку виконання.

Автор: Ольга Третяк