Студія не працює!

Фітнес студія на Виноградарі: +380 67 956 2686; Реклама та співпраця: Viber +380 68 874 2911

Харчування дітей, які займаються спортом

Про харчування дітей взагалі я вже писала. Харчування ж дітей у яких збільшені фізичні навантаження потребує додаткової уваги.

Багато дітей починають займатися спортом в ранньому віці. Приймають участь у змаганнях, мають по два, три або й більше тренувань на тиждень.

Діти самі по собі істоти активні. Вони постійно знаходяться в русі, в пізнанні світу, тому вони витрачають багато енергії (якщо не сидять цілу добу в гаджетах).

Плюс, дитина вчиться в школі. А багато хто з них ще додатково займаються з репетиторами, або відвідують різні гуртки. Це додаткова трата ресурсів дитячого організму.

Дитина росте. В неї ростуть м’язи, кістки, формується мозок, розвивається гормональна система. На всі ці процеси теж потрібна достатня кількість будівельного матеріалу.

А тепер ще додайте до цього і заняття спортом.

Я думаю зрозуміло, що тарілкою супу всі ці затрати не перекриєш. І що піци з кока-колою в житті такої дитини (та і будь-якої іншої) робити нічого.

Я хочу звернути увагу в першу чергу на норми білку в раціоні таких дітей. Про його необхідність я теж вже писала.

Вік дитини
(років)
Норма білку
(грам на кілограм ідеальної ваги)
1-34-4,2
3-73,5
7-113
11-152,5

І це звичайні норми. Якщо дитина активно займається спортом, ці норми збільшуються. Чи всі діти зараз отримують хоча б стандартну норму білку з їжею? Не впевнена.

Я думаю, що всі розуміють, що 100 грамів молочнокислого сиру – це не 100 грамів білку. В 100 грамах такого сиру білку в середньому 16-18 грам.

Я рекомендую звернути увагу на протеїнові коктейлі. Тільки вони повинні бути гарної якості. Так можна легко дібрати білку до потрібної норми. Плюс, він легко і швидко засвоюється. Його можна використовувати як перекус, або після тренування.

Не потрібно думати, що це хімія, яку тільки «качки» п’ють. Хімія – це печиво та цукерки, які ви купуєте. Хоча, якщо дитина з задоволенням їсть звичайну білкову їжу, не потребує різноманіття і ви можете забезпечити такою їжею дитину на цілий день – чудово!

Плюс, потрібно звернути увагу на достатню кількість якісних жирів в раціоні дитини, з урахуванням всіх її навантажень. І збільшити дозування вітамінів, так як при активних фізичних навантаженнях і в період відновлення їх трати збільшуються.

Автор: Ольга Третяк

😡😕😐😀🤩 (👥 0)